18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie liderek i liderów grup parafialnych oraz zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca.

 

2.       Zachęcamy, do podjęcia w sierpniu postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.

 

3.       1 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakonu Redemptorystów.

 

4.       Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia (Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej), można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

5.       Przypominamy, że 2 sierpnia, przez teren naszej parafii przejdzie 36.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się w Kosowie na odpoczynek. Zwracamy się z serdeczną prośbą, do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30.

          W intencji wszystkich, którzy włączą się w przygotowanie poczęstunku, w przyszłą niedzielę, 7 sierpnia o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.

 

6.       4 sierpnia, we czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

 

7.       Również, 4 sierpniapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

8.      5 sierpniapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. - nabożeństwo wynagradzające.

 

9.       6 sierpnia, w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.

 

10.     Także, 6 sierpniapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

11.     7 sierpnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

12.     Również, 7 sierpnia, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 – spotkanie Rady Parafialnej.

 

13.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC SIERPIEŃ: Intencja ewangelizacyjna – Za małych i średnich przedsiębiorców. Módlmy się aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczeństwu, w którym żyją.

 

14.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc sierpień:

-o pokój w Ukrainie i na świecie,

-o dar prawdziwej wolności dla osób uzależnionych,

-o zachowanie wartości chrześcijańskich przez Polaków,

-za ofiary wojny w Ukrainie.

 

15.     Dziękujemy, nowożeńcom: Wiolecie i Tomaszowi Kubikowskim, Izabeli Pietrak i Kamilowi Szydlikowi oraz Kindze Sowie i Arkadiuszowi Wiśniewskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.