16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, o godz. 15.00 – spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy na nie także sołtysów z tych miejscowości, gdzie nie ma radnych i przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Tematem spotkania będzie organizacja Dożynek Diecezjalnych, które odbędą się 10 września br. w Kosowie Lackim.

 

2.       22 lipca, w piątek – święto św. Marii Magdaleny.

 

3.       23 lipca, w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

 

4.       25 lipca, w poniedziałek, w martyrologium rzymskim wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym, w przyszłą niedzielę, 24 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji będą także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Spodziewając się większej ilości pojazdów, zachęcamy, jeśli nie będzie padał deszcz, aby je parkować na placu wokół kościoła.

 

5.       Przypominamy, że 30 lipca br. organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00, a zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W programie m.in.  Eucharystia, Droga Krzyżowa ulicami miasta i na cmentarzu. Interesującym elementem programu będzie możliwość  wysłuchania dwóch konferencji, które wygłosi ks. prałat Józef Niżnik ze Strachociny, orędownik św. Andrzeja Boboli, jako głównego Patrona Polski. Zapisy, do 20 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian, do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

6.                 Dziękujemy, nowożeńcom: Kindze Mejzie i Adamowi Słoniewskiemu oraz Patrycji Korzeniewskiej i Maciejowi Wrzoskowi, a także Rycerstwu Niepokalanej, za kwiaty do dekoracji kościoła.