14 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.​ 4 lipca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2.​ 6 lipca, we środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

3. ​7 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

4. ​8 lipca, w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

 

5.​ Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 10 lipca, przeznaczone będą na cele diecezjalne.

 

6.​ ​Akcja Katolicka zaprasza na 20.Pieszą Pielgrzymkę na odpust św. Anny w Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 31 lipca, z kościoła parafialnego.

 

7.​​ W dniu 30 lipca br. organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00, a zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W programie m.in.  Eucharystia, Droga Krzyżowa ulicami miasta i na cmentarzu. Interesującym elementem programu będzie możliwość  wysłuchania dwóch konferencji, które wygłosi ks. prałat Józef Niżnik ze Strachociny, orędownik św. Andrzeja Boboli,jako głównego Patrona Polski. Zapisy, do 20 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian, do wzięcia udziału w pielgrzymce.

8.​​ Dziękujemy, nowożeńcom: Katarzynie Annie Jagiełło i Wiesławowi Domagale, za kwiaty do dekoracji kościoła.