1.       Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów oraz dzieci – we czwartek, 23 czerwca o godz. 18.00.

2.       Dzisiaj, po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 odbędzie się promocja monografii autorstwa Pana Lecha Niepiekły pt. „ Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy”. Promocja będzie okazją do spotkania z autorem i nabycia książki w cenie 200 zł/egz. (2 tomy).

3.       20 czerwca, w poniedziałek – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w tym dniu, szczególnie, o uchodźcach wojennych z Ukrainy.

4.       21 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, patrona ministrantów.

5.        Również, 21 czerwca, we wtorek o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbędzie się piknik sportowo-profilaktyczny. Wtedy też Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło 18.Rocznicę swego powstania. W imieniu Organizatorów, zapraszamy do udziału w powyższych uroczystościach.

6.        23 czerwca, we czwartek – uroczystość liturgiczna Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7.       Także, 23 czerwca, we czwartek – Dzień Ojca. Zapraszamy ojców na nabożeństwo wieczorne, które zostanie ofiarowane w ich intencji.

8.       24 czerwca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia… można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

9.       Również, 24 czerwca, w piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji, o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, dzieci i młodzieży.

Dzieci i młodzież zachęcamy i prosimy, aby w najbliższym tygodniu przystąpić do sakramentu pojednania i pokuty.

10.     Także, 24 czerwca, w piątek o godz. 18.00, młodzież z klas ósmych przyjmie z rąk Księdza Biskupa Piotra Sawczuka sakrament bierzmowania.

Z tej racji nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.30.

11.     25 czerwca, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

12.     26 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy, w Chruszczewce – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

13.     Również, 26 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 nastąpi przyjęcie do Służby Liturgicznej Ołtarza nowych ministrantów.

14.     Dziękujemy Osobom, które przygotowały ołtarzyki na procesję Bożego Ciała (szczególnie tym od ostatniego ołtarzyka), a także nowożeńcom: Patrycji Włodze i Krzysztofowi Składanowskiemu oraz Rycerstwu Niepokalanej, za kwiaty do dekoracji kościoła.