1.       Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

- 24 stycznia, poniedziałek:

-od godz.   9.00: Żochy (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Leśna - cała (3 księży)

-1 ksiądz od nr 3 do nr 14

-2 ksiądz od nr 13 do nr 33

-3 ksiądz od nr 36 do nr 60 i Tosie 61

- 25 stycznia, wtorek:

-od godz.   9.00: Guty (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Radosna i Słoneczna (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Szkolna i Armii Krajowej (1 ksiądz);

- 26 stycznia, środa:

-od godz.   9.00: Zawady (1 ksiądz);

-od godz. 10.00: Zaleś (1 ksiądz);

- 27 stycznia, czwartek:

-od godz.   9.00: Telaki kolonie (2 księży);

- 28 stycznia, piątek:

-od godz.   9.00: Telaki wieś (4 księży).

2.       24 stycznia, w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

3.       25 stycznia, we wtorek - święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, a także - zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4.       26 stycznia, we środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

5.       Również, 26 stycznia, we środę, pod hasłem: „Chrześcijanie i Muzułmanie: świadkami nadziei”, będziemy obchodzili XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Modlimy się w intencji owocnego dialogu i pojednania chrześcijańsko – muzułmańskiego.

6.        28 stycznia, w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

7.        29 stycznia, w sobotę, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbędzie się spotkanie Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego z sołtysami z dekanatów: łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Oleksiaka-Wichury 5.

8.       W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa, a następnie rozdane dzieciom. Natomiast po Mszy św. odbędzie się spotkanie z krawcową.

9.       Również, w przyszłą niedzielę, 30 stycznia po każdej Mszy św., młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała gromnice. Cena za parę wynosi 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność statutową stowarzyszenia.

10.     Także, w przyszłą niedzielę, 30 stycznia, w sali parafialnej na plebanii w Kosowie Lackim przy ul. Kościelnej 3, w godzinach od 10.00 do 13.30, odbędzie się szczepienie przeciw COVID-19 (szczepionka Pfizer). W celu lepszej organizacji szczepień prosimy, o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

11.     Zapraszamy, do odbierania certyfikatów COVID-owych osoby, które zaszczepiły się 9 stycznia br. Certyfikaty są do odebrania w kancelarii parafialnej.