22. NIEDZIELA ZWYKŁA

31 sierpnia 2014 r.

1. Dziękujemy Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej z Siedlec za wspólną modlitwę i dar Słowa Bożego. Po Mszy św. – przed kościołem – będzie można nabyć Kalendarze Misyjne na 2015 rok. Ofiara składana przy tej okazji wspiera dzieło misyjne Kościoła.

2. W poniedziałek (01.09)- rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców o godz. 8.30. Przygotujmy się do nowego roku nauki przez dobrą spowiedź.

3. 1. września przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za nieprzeliczone ofiary wojny i za wszystkich obrońców Ojczyzny.

4. W tym tygodniu: I czwartek (o 17.00 - Godzina Święta), I piątek i I sobota miesiąca. Od września 2014 r. do czerwca 2015 r. w kaplicach (o 15.30) będą odprawiane nabożeństwa pierwszopiątkowe i będzie okazja do spowiedzi. Młodzież i dzieci niech przynajmniej raz w ciągu lat swojej nauki szkolnej odprawią pobożnie dziewięć pierwszych piątków miesiąca!

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej– spotkanie Chóru parafialnego.

6. We czwartek po Mszy św. wieczornej- spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

7. W najbliższą sobotę w Treblince - uroczystości upamiętniające ofiary zbrodniczej nienawiści. Początek o 12.00: Droga Krzyżowa i Msza święta. Zapraszamy!

8. Także w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w Miedznej diecezjalne dziękczynienie za plony. Dziękujemy Panu Bogu za zbiory, za chleb, którego, jak ufamy, nikomu nie zabraknie, a także za uchronienie nas od kataklizmów. Serdecznie zapraszamy!

9. Przypominamy i gorąco apelujemy, by na dożynki parafialne i gminne w najbliższą niedzielę na Sumie z każdej miejscowości był przygotowany wieniec. Uczmy się postawy wdzięczności wobec Pana Boga za Jego wielkie dary! Prosimy, by delegacje z wieńcami czekały przed kościołem już o 9.45. Ze względu na uroczystości dożynkowe Msze św. w kaplicach zostaną odprawione równolegle o 8.30.

10. Przyszła niedziela jest również niedzielą adoracyjną: po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie eucharystyczne i procesja. Zapraszamy do licznego udziału!

11. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na wrzesień:

- o umocnienie w posłannictwie głoszenia Słowa Bożego dla kapłanów,

- o zaniechanie prześladowania chrześcijan,

- o dary Ducha Świętego dla nauczycieli, katechetów i uczniów w nowym roku szkolnym.

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza w dniach 20.09 – 03.10 na pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Europy. Więcej informacji na stronie internetowej www.pielgrzymuj.pl oraz pod numerem telefonu 731-007-900.