5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. 19 marca, we wtorek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji mężczyzn. W związku z tym, po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo w intencji wszystkich mężczyzn z naszej parafii.

2. Przypominamy, że 22 marca odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 19.00. W czasie Drogi Krzyżowej w kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W przyszłą niedzielę, 24 marca – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Uroczysta liturgia, połączona z procesją, z palmami, będzie sprawowana podczas Mszy św. o godz. 12.00 (!), podobnie jak w latach ubiegłych, aby w ten sposób, do świętowania Niedzieli Palmowej, zachęcić jak najwięcej dzieci i młodzieży. W czasie pozostałych Mszy św. odbędzie się jedynie obrzęd poświęcenia palm.

Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się konkurs na najładniejszą i największą palmę.

Również, w przyszłą niedzielę przynosimy na nabożeństwa skarbonki z jałmużną wielkopostną. Złożymy je przed ołtarzem w czasie ofiarowania darów.

4. Również, w przyszłą niedzielę, 24 marca po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Oczywistym jest, że kandydaci do bierzmowania uczestniczą także we Mszy św. o godz. 12.00. Tę uwagę kierujemy do tych, którzy traktują przygotowanie do przyjęcia sakramentu Ducha Świętego czysto formalistycznie, jako „zaliczanie” kolejnych kroków.

5. Także, 24 marca, w przyszłą niedzielę – Narodowy Dzień Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

6. 24 marca, to również – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

7. Jeszcze raz prosimy osoby odpowiedzialne z poszczególnych miejscowości (ogłaszaliśmy to, kiedy rozpoczynał się remont kościoła), aby dokonać przeglądu chorągwi, feretronów i innych sprzętów, aby właściwie przygotować je do procesji rezurekcyjnej. Wszystkie te paramenty znajdują się w salce parafialnej na plebanii.

8. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Kosowa, z ul. Bocznej – 100 zł, z ul. Pańskiej – 100 zł, z ul. Polnej – 100 zł i 4610 zł, z ul. Kościelnej – 200 zł i z Krup – 100 zł.

Bóg zapłać także, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR z Nowego Ratyńca – 200 zł, KŻR im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Kosowa – 200 zł, KŻR z Łomnej – 240 zł, KŻR z Krup – 200 zł, KŻR z Jakubik – 170 zł, KŻR im. św. Józefa z ul. Leśnej w Kosowie – 200 zł.