4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 MARCA 2019

1.         Od jutra, 1 kwietnia, Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00.

2.         Również, od jutra kancelaria parafialna w dni powszednie po południu będzie czynna w godz. 17.00 – 17.45.

3.         2 kwietnia, we wtorek przypada 14.rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

4.         4 kwietnia - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

5.         Także, 4 kwietnia, we czwartek o godz. 18.00 – młodzież klas ósmych z naszej parafii przyjmie z rąk Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa, Ordynariusza Drohiczyńskiego, sakrament bierzmowania.

6.         5 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach, w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

7.         6 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

8.         7 kwietnia – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne połączone z Gorzkimi Żalami.

9.         Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na kwiecień:

-o miłosierdzie Boże i łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników;

-o błogosławieństwo Boże dla rodzin przeżywających trudności.

10.       Dzisiaj, przy kościele odbywa się zbiórka ofiar na zakup protezy ręki dla Łukasza Wyszomierskiego, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim rozprowadzają karty, ozdoby i babeczki świąteczne, można także jeszcze nabyć baranki wielkanocne. Przypominamy też, że 3 kwietnia kończy się zbiórka darów w ramach pomocy dla Polaków mieszkających na Łotwie.

11.       Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 14.45.