30 WRZEŚNIA 2018

1.         Dzisiaj, decyzją ks. Proboszcza zostaje reaktywowana Rada Parafialna. Wszystkich Radnych zapraszam (ks. Proboszcz zaprasza) na spotkanie, które odbędzie się 7 października, w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 w sali parafialnej.

2.         1 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a także patronki misji.

3.         Również, 1 października, w poniedziałek, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane, w dni powszednie, codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – po sumie.

4.         Także, od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00.

5.         2 października, we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

6.         Również, 2 października, we wtorek o godz. 17.00 – młodzież gimnazjalna z naszej parafii przyjmie z rąk Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa, Ordynariusza Drohiczyńskiego, sakrament bierzmowania.

W związku z tym nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 16.15.

7.         4 października, we czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

8.         Także, 4 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

9.         5 października, w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

10.       Również, 5 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

11.       6 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

12.                   7 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem.

13.       Również, w przyszłą niedzielę, 7 października – w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – odbędzie się poświęcenie i przekazanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

14.       Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 7 października, będą przeznaczone na cele charytatywne.

15.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc październik:

-o dobre owoce Synodu Biskupów;

-o błogosławieństwo Boże dla pracujących na misjach;

- o powołania kapłańskie i zakonne.

16.       Organizowana jest zbiórka KRWI dla szesnastoletniego Damiana z Wólki Rytelskiej, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę. Szczegóły na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

17.       Bóg zapłać anonimowej Rodzinie z Gut za ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 1000 zł.

18.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Anecie Żochowskiej i Łukaszowi Ferencowi za kwiaty do dekoracji kościoła.